
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12806
Ext.Price$0.12806
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12806 | $0.12806 |
| 10 | $0.06403 | $0.64030 |
| 50 | $0.05743 | $2.87150 |
| 100 | $0.05151 | $5.15100 |
| 500 | $0.04265 | $21.32500 |
| 1000 | $0.03531 | $35.31000 |
| 3000 | $0.03343 | $100.29000 |
| 5000 | $0.03165 | $158.25000 |
| 10000 | $0.02979 | $297.90000 |
